Ile osób zmieści się jednocześnie na motocyklu?

kategoria Motoryzacja

Motocykle zwykle są dwuosobowe. Maksymalnie dwuosobowe o ile nie jest to motocykl do trialu gdzie mieści się tylko kierowca. Specjaliści od turystyki motocyklowej potrafią swój sprzęt wyposażyć w takie stelaże że oprócz dwóch osób zmieści się jeszcze trochę bagażu. Jednak to co zrobiła pani z tego filmiku chyba nie mieści się w głowie zwykłego motocyklisty. Ten śmieszny filmik nagrany został chyba gdzieś w Azji gdzie przepisy ruchu drogowego nieco odstępują i różnią się od tych obowiązujących w krajach cywilizowanych. Jak widać na tym filmie motocykl może być całkiem dobrym pojazdem dla wielodzietnej rodziny. Wystarczy na nim zamontować coś w rodzaju ławki lub stelaża. Następnie znaleźć odpowiedni środek ciężkości opanować sztukę załadunku i w drogę. Na tak przygotowanym pojeździe spokojnie i wygodnie Może podróżować nawet 6 osób. Ciekawe czy patent ten dostrzegą producenci motocykli lub akcesoriów. Choć takie podróżowanie motocyklem przypominało by nieco sztuczki cyrkowe. Co o tym sądzą sami motocykliści?

dodany: 27 listopada 2017 wyświetleń: za: 19 przeciw: 9

Film Ile osób zmieści się jednocześnie na motocyklu? (id: 2305) znalazł się z innymi śmiesznymi filmami w kategorii Motoryzacja, i od momentu publikacji przez tomek w dniu 27 listopada 2017 w internecie cieszy się sporym zainteresowaniem. W ostatim okresie film ten zobaczyło internautów nadając ocenę 5/5, i wyrażając dość przeciętną opinię na jego temat. Łączna ilość głosów 28.

Komentarze do filmu

Ilona

Patrząc na popularność jednośladów w krajach trzeciego świata można ewidentnie odnieść wrażenie że jest to swojego rodzaju komunikacyjny cud. Przecież w krajach azjatyckich bez jednośladów transport drogowy praktycznie by nie istniał. Spójrzcie na różnych firmach i materiałach prasowych z tamtych regionów Ile osób dziennie przemieszcza się tam na jednośladach właśnie. Stanowią one złoty środek w transporcie. Jednoślady zdecydowanie nie są wystarczające eksploatowane w Europie. Gdyby wzorem krajów azjatyckich u nas więcej ludzi poruszało się na jednośladach czyli motocyklach skuterach motorowerach na ulicach Byłoby więcej miejsca nie byłoby problemów z parkowaniem i ogólnie poprawiła by się jakość transportu na polskich drogach. Tylko jak teraz przekonać ludzi do zakupu i używania jednośladów? Być może wzorem rowerów miejskich tanie wypożyczalnie skuterów byłyby Dobrym sposobem przekonania ludzi do używania jednośladu zamiast samochodu. Dużo mogłaby też pomóc rodzima produkcja motocykli w Polsce. Fajnie gdyby rządzący rozłożyli taki pomysł mogłoby się wiele u nas zmienić na plus oczywiście.

dodano: 2017-12-14 08:10:09 przez: host-89-228-241-241.dynamic.mm.pl, ip: 89.228.241.241
Iza

Kurcze jak patrzę na ten filmik jak babka wiezie dzieci na motocyklu to aż mnie ciarki przechodzą. Całe szczęście że u nas w krajach cywilizowanych do czegoś takiego nie miałoby prawa dojść. Ciekawe ile osób ginie tam wypadkach komunikacyjnych. Jednak z drugiej strony trzeba przyznać że babka ma fantazje. Szkoda tylko że na głowach zamiast kasków mają ledwo chusty. Strach pomyśleć co się stanie z tym motocyklem i dziećmi w razie jakiegokolwiek wypadku. A ciekawe jak bierze zakręty czy wykłada się na zakrętach.

dodano: 2017-11-29 09:48:09 przez: host-89-228-243-95.dynamic.mm.pl, ip: 89.228.243.95
Patryk

Niezła jazda bez trzymanki. Całe szczęście że ich głowy chronią chusty. W chustach na głowach są całkowicie bezpieczne. Ciekawe co na to policja?

dodano: 2017-11-28 20:04:24 przez: public-gprs390679.centertel.pl, ip: 37.47.157.88
Ignacy

Ale szok nigdy nie podejrzewał bym że tyle osób zmieści się na jednym motocyklu. Pomysłowość Azjatów nie zna granic. A zwróćcie uwagę żeby ona wiozła tyle dzieci na tym motocyklu skonstruowała sobie ławeczkę z drewna. A zwróćcie uwagę żeby ona wiozła tyle dzieci na tym motocyklu skonstruowała sobie ławeczkę z drewna strach tylko pomyśleć co by się stało gdyby przytrafiła im się jakaś wywrotka lub co gorsze wypadek. Żaden z dodatkowych pasażerów nie ma na głowie choćby kasku ochronnego. Czasami tak patrzę na te filmiki i dochodzę do wniosku że ludzie ci nie mają wyobraźni. W cywilizowanym świecie by to nie przeszło ze względu na zbyt duże zagrożenie zdrowia i życia Tak podróżujących ludzi. Jazda taka na motocyklu bardziej przypomina sztuczkę cyrkowa niż podróżowanie. Każdy kto chociaż raz w życiu jechał motocyklem wie że jazda z pasażerem za plecami już stanowi jakąś tam trudność. A gdy na motocyklu oprócz kierowcy siedzi jeszcze podajże 5 innych osób to już prawdziwy cyrk. Tutaj Zamontowana jest dosłownie ławka na motocyklu. Ludzie siedzą jak na grzędzie przesada.

dodano: 2017-11-28 20:03:23 przez: public-gprs390679.centertel.pl, ip: 37.47.157.88
Strona korzysta z plików Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.